Jak dbać o rzęsy na co dzień? 5 praktycznych wskazówek

Masz cienkie, krótkie i kruche rzęsy? Bez maskary ani rusz? Sprawdź, czy na pewno odpowiednio o nie dbasz. Oto pięć rzeczy, które mogą pomóc. Zamień teorię na praktykę i zadbaj o swoje rzęsy już dziś.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że rzęsy wymagają pielęgnacji. Uważamy, że maskara załatwi sprawę i zamieni cienkie rzęsy w prawdziwy, piękny wachlarz. Prawda jest taka, że jeśli chcemy mieć wyraziste spojrzenie, musimy zadbać o nasze rzęsy i wzmocnić je od środka. Za sprawą pielęgnacji można osiągnąć efekt, jakiego nie da żaden tusz do rzęs – wydobyć naturalne piękno naszych rzęs. Dobra maskara je tylko podkreśli.

Jak dbać o rzęsy? Zbiór wskazówek

Jak dbać o rzęsy na co dzień, żeby pielęgnacja była jak najlepsza? Wystarczy tylko zmienić kilka swoich przyzwyczajeń. Oto 5 praktycznych wskazówek.

1. Zawsze rób demakijaż oczu

Warto zacząć od podstaw. Czasami wpływ na kondycję i wygląd rzęs mają naprawdę proste czynności – takie jak demakijaż. Zacznij robić go codziennie i przykładać się do tego, żeby oczy były dokładnie oczyszczone z resztek makijażu. Różnicę zauważysz naprawdę szybko! Rzęsy regenerują się, gdy śpimy, dlatego warto im to umożliwić. Wszelkie zanieczyszczenia, martwy naskórek, sebum i kosmetyki kolorowe, które osiadają u na rzęsach i u ich nasady, mogą osłabiać rzęsy i uniemożliwiać im naturalną regenerację. Co gorsza, niedokładny demakijaż może też być przyczyną podrażnień w okolicy oczu.

2. Wybieraj odpowiednie maskary

To, czym malujemy rzęsy, też ma bardzo duży wpływ na ich kondycję. Możemy użyć tuszu do rzęs o niezbyt dobrym składzie, przesyconego chemią i nietestowanego, który sklei rzęsy i będzie osłabiał je z każdym kolejnym użyciem. A możemy wybrać tusz do rzęs o lżejszej formule i składzie, w którym bazą będą naturalne woski, pigment będzie mineralny, a dodatkowo znajdą się w nim składniki pielęgnujące np. witaminy lub olejki. Wybór należy do nas, ale zdecydowanie lepsza dla rzęs będzie maskara pielęgnująca, która wspomoże ich regenerację.

3. Olejowanie rzęs, na zdrowie

Rzecz jasna najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja rzęs. Tu pomóc mogą naturalne olejki, które stosowane regularnie wspomagają regenerację włosków, dbają o ich odpowiedni poziom nawilżenia i dostarczają cenne składniki odżywcze. Jakie oleje najlepiej sprawdzają się na rzęsach? Królem jest olej rycynowy, ale można wykorzystać do tego zadania również olejek arganowy, migdałowy lub winogronowy. Wystarczy nakładać go na rzęsy po codziennym demakijażu, wykorzystując do tego oczyszczoną szczoteczkę po zużytej maskarze.

4. Sięgnij po odżywkę do rzęs

Są takie sytuacje, gdy olejek nie jest w stanie pomóc. Jego działanie jest ograniczone, bo nie wnika w głąb włosków, a jedynie otula je ochronną warstwą okluzyjną. Gdy rzęsy są mocno zniszczone, warto sięgnąć po profesjonalne i znacznie silniejsze wsparcie – takie jak odżywka do rzęs. Regenerujące serum najlepiej wybierać, również kierując się składem. Dobry kosmetyk powinien zawierać naturalne składniki, witaminy i minerały, dzięki którym może wzmocnić włoski i zapewnić im dobre warunki do wzrosty. Jeśli sięgniemy po odżywkę do rzęs o odpowiedniej formule, zapewnimy sobie mocne, długie i gęste rzęsy.

5. Traktuj rzęsy delikatnie

Ostatnia zasada dotyczy ogółu czynności, które wykonujemy przy rzęsach. Jeśli robimy demakijaż, nie pocierajmy ich zbyt mocno, ale używajmy płynu micelarnego, który wyłapuje i zbiera zanieczyszczenia za jednym pociągnięciem. Jeśli malujemy rzęsy, róbmy to ostrożnie, aby ich nie skleić i nie połamać. Starajmy się nie dotykać oczu i nie trzeć ich, bo w ten sposób również narażamy rzęsy na łamliwość. A zamiast przyklejać sztuczne rzęsy i przedłużać włoski, zadbajmy o to, żeby nasze naturalne były piękne i zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *