Sprawdź, czy popełniasz te błędy podczas suszenia włosów 

Suszenie włosów jest czynnością, którą wykonujemy nawet kilka razy w tygodniu. Zwykle nie przykładamy do niej zbyt wielkiej uwagi i robimy to mechanicznie. W końcu chodzi nam tylko o to, by jak najszybciej wysuszyć włosy, prawda? Niestety, okazuje się, że możemy zrobić to źle, niszcząc przy tym włosy. W tym artykule przedstawimy najczęstsze błędy popełniane podczas suszenia włosów. Sprawdź, czy je popełniasz. 

Najczęstsze błędy popełniane podczas suszenia włosów 

1. Gorący nawiew 

Nowoczesne suszarki wyposażone są w ciepłe i zimne powietrze. Zawsze powinnyśmy suszyć włosy chłodnym nawiewem. Gorące powietrze, w przeciwieństwie do chłodnego, otwiera łuski włosów, przez co stają się bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Może to być także przyczyna utraty blasku.

 2. Bliskość suszarki

Jeśli trzymasz suszarkę tuż przy włosach, to kolejny błąd. Suszarkę powinno trzymać się w odległości minimum 20 cm od głowy. Jeśli odległość będzie mniejsza, to możemy poparzyć skórę, a także je uszkodzić. Być może taka odległość minimalnie wydłuży czas suszenia, ale dzięki temu włosy pozostaną w dobrej kondycji.

3. Suszenie jednej partii włosów 

Kolejnym błędem jest suszenie jednej partii włosów przez dłuższy czas. Skutkiem jest kumulacja nawiewu w jednym miejscu co nie jest dobre. Susząc włosy powinnyśmy zmieniać położenie suszarki, aby strumień powietrza docierał do każdej partii włosów. Dzięki temu nie dojdzie do spalenia jakiejś partii włosów, a także unikniemy sytuacji, w której połowa włosów będzie już sucha, a połowa mokra.

Ważne: Kierunek także ma znaczenie. Susz włosy od nasady, ku końcówkom – zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dzięki temu dodatkowo uzyskasz wygładzenie włosów, a ich łuski pięknie się domkną.

4. Niezabezpieczenie włosów 

Każdorazowo powinnyśmy zabezpieczyć włosy przed suszeniem (albo prostowaniem, bądź kręceniem). W tym celu wybierzmy spray termoochronny. Tworzy on warstwę ochronną, która tworzy na włosach pewnego rodzaju warstwę okluzyjną, która zabezpiecza włosy przed ciepłem. Szczególnie polecamy produkty marki Kerastase.

5. Suszenie na 100% 

Dobrym rozwiązaniem jest wysuszenie włosów u nasady, jednak pozostawienie końcówek wilgotnych. Już mówimy dlaczego. Otóż to właśnie końcówki włosów są najbardziej narażone na zniszczenia. Dodatkowe powietrze może je przesuszyć. Dlatego warto po pierwsze zabezpieczyć końcówki olejkiem, a po drugie nie dosuszać ich do końca – uwierzcie, że naturalnie wyschną naprawdę szybko.

To już wszystkie najpopularniejsze błędy. Jeśli do tej pory popełniałyście chociaż część z nich, to koniecznie je wyeliminujcie! Dzięki temu Wasze włosy pozostaną w dobrej kondycji na dłużej. 

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w nowoczesną suszarkę. Powinna zawierać regulację mocy suszenia, jonizację, a nawet czujnik nawilżenia włosów. Tak profesjonalny sprzęt używany jest w salonach fryzjerskich. Dzisiaj możemy zaopatrzyć się w tak profesjonalną suszarkę także do użytku domowego, nie popełniać błędów przy suszeniu i cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *