Jak z cienkich włosów zrobić duży duży kok? Mini poradnik włosomaniaczki

Kok jest fryzurą uniwersalną, którą można zrobić niezależnie od okazji i pory dnia. Jest bardzo łatwy w wykonaniu, a jeśli zrobisz go dobrze, to będziesz miała bardzo trwałą fryzurę. Do zabezpieczenia koka i do ozdobienia go możesz użyć bardzo wielu akcesoriów. Większość z nich zapewne znasz, ale czy wiesz, jak używać ich na cienkich włosach?

Jak zrobić koka?

Do przygotowania koka potrzebne ci będą następujące akcesoria:

  • grzebień do rozczesania pasemek;
  • wypełniacz typu donut;
  • hairagami;
  • podłużny wypełniacz;
  • spinki, apaszki, opaski;
  • wygładzające i nabłyszczające kosmetyki.

Wypełniacz typu donut

Grzebieniem rozczesz włosy – nie może zostać na nich żaden kołtun. Równie dobrze pasemka możesz spryskać wygładzającym produktem. Zacznijmy od najbardziej znanego akcesorium, czyli wypełniacza. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach dopasowanych do koloru włosów. Jak użyć wypełniacza typu donut? Wysoko na czubku głowy robimy koński ogon i nakładamy na niego wypełniacz. Następnie wokół donuta rozkładamy włosy z kucyka w taki sposób, żeby całkowicie go zasłonić. Resztę włosów przypina się wsuwkami lub zabezpiecza się bezbarwną gumką. Równie dobrze można z luźnych pasemek zapleść warkocz i zawinąć go wokół wypełniacza. Kok ozdabia się wedle uznania, a najlepiej w taki sposób, żeby zapobiec wysuwaniu się kosmyków z fryzury.

Hairgami

Zróbmy teraz kok z użyciem hairgami. Jest to sprytnie wymyślone akcesorium, które wygina się na różne strony i przyjmuje różne formy. Dzięki niemu możemy ułożyć fryzurę w wybrany przez nas sposób. A jak wykonać koka z zastosowaniem hairgami? Rozwijamy hairgami i wkładamy w nie włosy tak, jakbyśmy chciały zrobić kucyk. Następnie akcesorium ściągamy na końce pasemek i zawijamy do środka. Kiedy hairgami znajduje się na głowie, należy je złamać i uformować coś na kształt okręgu. Automatycznie utworzy się kok.

Podłużny wypełniacz

To akcesorium przypomina typowy wypełniacz i hairgami. Jest łatwe w użyciu i występuje w wielu rozmiarach dopasowanych do tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jak zastosować podłużny wypełniacz? Na początku robimy koński ogon, który przekładamy przez otwór w wypełniaczu. Następnie przesuwamy akcesorium na końce pasemek i zawijamy do środka. Końce wypełniacza zawijamy do środka i formujemy kok podobny do dwóch pierwszych wersji. Twoja fryzura jest już gotowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *