Duży nos, wąskie usta, małe oczy… ‒ wszystkie te niedoskonałości można skorygować odpowiednim makijażem. Jak optycznie powiększyć oczy krok po kroku? Oto przepis na szybki makijaż powiększający oczy i makijaż dla zaawansowanych o takim samym działaniu.
Jak przygotować skórę twarzy do makijażu powiększającego oczy
Zanim przystąpimy do wykonywania makijażu powiększającego oczy, musimy przygotować do tego twarz. W tym celu fundujemy sobie łagodny peeling, po czym nakładamy na twarz ulubiony krem nawilżający lub bazę pod podkład. Kiedy krem się wchłonie, aplikujemy podkład w kremie lub w pudrze, maskujemy ewentualne niedoskonałości korektorem i tuszujemy sińce pod oczami korektorem rozświetlającym w płynie. Na zakończenie rozprowadzamy na powiekach odrobinę korektora lub lekkiego podkładu.
Jak optycznie powiększyć oczy? Szybki makijaż krok po kroku
- Na całą ruchomą powiekę nakładamy beżowy cień.
- Czarnym lub ciemnobrązowym eyelinerem lub kredką rysujemy kreskę na górnej powiece wzdłuż linii rzęs, ale nie od samego wewnętrznego kącika (to zmniejszyłoby oko).
- Cieniujemy ciemnym cieniem powierzchnię powieki tuż nad załamaniem. W ten sposób dodamy oczom głębi.
- Rozcieramy jasnobeżową kredkę pod brwiami i malujemy nią wewnętrzną stronę dolnej powieki (czyli linię wodną).
- Podkręcamy rzęsy zalotką, po czym tuszujemy je, ponieważ wywinięte „otwierają oko”.
- Zbyt krótkie brwi optycznie pomniejszają oczy, dlatego w razie potrzeby dorysowujemy je cieniem lub kredką. Skąd mamy wiedzieć, czy to konieczne w naszym przypadku? Koniec brwi wyznacza linia poprowadzona od krawędzi nosa przez zewnętrzny kącik oka w kierunku skroni.
Pamiętajcie, aby nie obrysowywać oczu czarną kredką ciągłą kreską i nie rysować wyraźnej czarnej kreski na dolnej powiece.
Jak optycznie powiększyć oczy? Makijaż dla zaawansowanych krok po kroku
- W razie potrzeby domalowujemy brwi lub nadajemy im kształt cieniem. Brwi ciemne i gęste jedynie utrwalamy żelem do brwi.
- Na całą powierzchnię górnej powieki aplikujemy jasny cień w kolorze kremowym lub beżowym.
- Jasny, rozświetlający cień nakładamy w kąciku oka, aby dodatkowo je otworzyć i rozświetlić. Rozcieramy go na powierzchni ruchomej powieki.
- Jasnobrązowym cieniem zaznaczamy koniec powieki i jej załamanie. Blendujemy go powyżej załamania oka.
- Ciemniejszym, brązowym cieniem zaznaczamy dolną powiekę – od zewnętrznego łuku do połowy oka. Przeciągamy odrobinę tego cienia na górną powiekę aż do załamania.
- Bardzo jasny cień rozświetlający aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka na dole. Aby uzyskać trwalszy i spektakularny efekt, nakładamy cień „na mokro‟.
- Czarnym eyelinerem rysujemy kreskę na górnej powiece – zaczynamy od wąskiej kreski od wewnętrznego kącika oka i przechodzimy do coraz szerszej na zewnątrz. Na końcu robimy delikatne kocie oko. Kobiety, które nie mają wprawy w makijażu eyelinerem, mogą najpierw zaznaczyć linię czarną kredką, po czym przykryć ją eyelinerem.
- Tuszujemy rzęsy świeżą maskarą. To ważne, ponieważ tusz, który jest od dawna otwarty, nie da takiego efektu, na jaki liczymy.
- Policzki malujemy delikatnym różem.
- Usta podkreślamy różową pomadką lub czerwoną szminką.
Dodaj komentarz