Spryskaj i już! Balsam do ciała w spraju Vaseline – Spray&Go

vaseline sprayWieczorna pielęgnacja wymaga, by po wyjściu spod prysznica nawilżyć ciało. Balsamy, masła lub kremy do ciała długo wchłaniają się, pozostawiając skórę tłustą. Jak przyspieszyć wysychanie balsamu? A może zastosować szybko schnący kosmetyk?

Kiedy skóra wymaga nawilżenia?

Jeśli czujesz, że skóra jest ściągnięta, piecze i swędzi cię, łuszczy się i jest szorstka, oznacza to, że brakuje jej wody. Twoim zadaniem jest dostarczenie jej w formie wody mineralnej, której powinno spożywać się około 1,5 litra dziennie, lub w formie kremów i balsamów. Co wysusza skórę? Na suchość skóry wpływ mają: zmienne czynniki atmosferyczne, minusowe temperatury, niewłaściwie dobrane kosmetyki, klimatyzacja. Jak temu zapobiegać? Możesz stosować odpowiednie substancje. Do takich należą: aloes, allantoina, gliceryna, miód, olejki. Łatwiej jednak jest korzystać z gotowych kosmetyków przeznaczonych do nawilżania skóry. A jeszcze lepiej jest, gdy aplikacja tych kosmetyków jest bardzo prosta.

Balsam Spray&Go od Vaseline

Jest to chyba jedyny balsam w spraju. Szybko nakłada się go (spryskuje ciało) i równie szybko wchłania się w skórę, nawilżając ją, wygładzając i odżywiając. Nie trzeba czekać aż kosmetyk sam wchłonie się w skórę lub wklepywać go palcami i wcierać dłońmi. Chwilę po aplikacji możesz ubrać się – ubranie nie pobrudzi się i nie będzie tłuste. Balsam Spray&Go przeznaczony jest do skóry suchej, bardzo suchej i wrażliwej.

Specjalnym składnikiem kosmetyku Vaseline jest owies. Zboże znane jest z właściwości przeciwutleniających, nawilżających i regenerujących. Popularna jest maseczka z owsa, która działa ściągająco i łagodząco. W kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji ciała owies sprawdza się jako substancja ochronna i lecznicza (koi podrażnienia skóry).

Jak używać balsamu Spray&Go? Przed każdą aplikacją potrząśnij mocno butelką. Kosmetyk na ciało rozpyl w odległości około 10 – 15 cm. Balsam wchłania się natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *