Domowa pielęgnacja skóry twarzy. Jak dbać o nią poprawnie?

Może się wydawać, że użycie kremu do twarzy wystarczy, żeby zadbać o naszą skórę. Nic bardziej mylnego. Dla pięknego wyglądu warto postarać się trochę lepiej – oto ciekawostki kosmetyczne, które wprowadzą każdą pielęgnację na wyższy poziom.

Teoretycznie wiemy, że to, co nakładamy na skórę, ma znaczenie. Niewiele kobiet wie jednak, że liczy się nie tylko marka kremu i składniki wymienione na przodzie etykiety. Warto lepiej wczytywać się w składy, a przede wszystkim nauczyć się umiejętnej aplikacji kosmetyków.

Sprawdź, w jaki sposób odmienić swoją pielęgnację z korzyścią dla skóry.

Wklepuj, nie masuj!

Najpopularniejszy błąd w pielęgnacji cery, z którego często nie zdajemy sobie sprawy, to energiczne wcieranie kremu – nie róbmy tego.

To nawyk, który prawdopodobnie bierze się np. z pielęgnacji antycellulitowej. W przypadku skóry na udach czy też brzuchu intensywny masaż podczas nakładania balsamu jest wskazany, bo pobudza krążenie w skórze i wspiera proces lipolizy, czyli usuwania tkanki tłuszczowej.

Jak poprawnie aplikować krem do twarzy?

Jeśli chodzi o cerę, obowiązują jednak inne zasady. Każdy krem lub serum należy rozprowadzać po skórze, wklepując go opuszkami palców. Wskazane są delikatne, proste ruchy od środka twarzy do szyi oraz po linię włosów.

Zbyt energiczny masaż twarzy przy okazji aplikowania kremu może sprawić, że rozciągniemy swoją skórę, pogorszymy jej napięcie i na własne życzenie przyspieszymy powstawanie zmarszczek. Cienka i bardzo delikatna skóra na naszej twarzy jest wyjątkowo narażona na przedwczesne starzenie.

Oczyszczanie twarzy

Najważniejsze, jeśli chcemy zachować odpowiedni wygląd naszej cery, jest jej dokładne oczyszczanie. Liczy się nie tylko szybki demakijaż, ale też dokładne pozbywanie zalegających na powierzchni skóry resztek kosmetyków, toksyn, nadmiaru sebum itp.

Niedokładnie oczyszczona skóra jest dużo podatniejsza na zakażenie bakteriami i stany zapalne. W efekcie możemy mieć problem z trądzikiem, wągrami, zaczerwieniem podrażnionej skóry.

Szczotki do oczyszczania twarzy

Jednym z ciekawszych sposobów na dokładne oczyszczenie skóry, jest wykorzystanie do tego popularnych szczoteczek. To nie tylko modny, ale też bardzo pożyteczny gadżet. Warto je przetestować!

Elektryczne szczoteczki do oczyszczania twarzy doskonale radzą sobie z usuwaniem każdego typu zanieczyszczeń i robią to kilkukrotnie razy lepiej, niż jesteśmy w stanie zrobić to wacikiem. Takim prostym gadżetem z łatwością pozbędziemy się resztek makijażu, nadmiaru sebum, toksyn i zanieczyszczeń z głębszych warstw skóry, a także złuszczymy martwe komórki naskórka. W efekcie skóra jest perfekcyjnie czysta, a także pobudzona do szybkiej regeneracji i odnowy.

OCM – mycie twarzy olejami

Drugim wariantem, na który można się zdecydować, jeśli chcemy dokładnie oczyścić swoją skórę, jest OCM (Oil Cleansing Method). To sposób oczyszczania cery, w którym wykorzystuje się naturalne olejki.

Czy możliwe jest oczyszczanie skóry olejem, który jest przecież tłustą substancją? Jak najbardziej! Grunt to odpowiednie dobranie rodzaju olejku (jest ich w kosmetyce kilkaset) do typu naszej skóry tak, aby jej nie obciążał i perfekcyjnie się wchłaniał.

Jak olejki działają na skórę?

Właściwości olejków pozwalają zastosować je jako substancje oczyszczające, ponieważ radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami – pozbywają się nadmiaru sebum, a także wodoodpornych kosmetyków. Do tego odżywiają skórę, regulują jej pH, dbają o prawidłowy poziom wydzielania sebum, a także zapobiegają utracie wody ze skóry. Cera potraktowana odpowiednim olejkiem jest dobrze nawilżona, miękka, gładka i pełna blasku.

Filtr UV nie tylko latem!

Jeśli chcemy mieć piękną i wiecznie młodą cerę, powinniśmy zaprzyjaźnić się z kremami z filtrem UV. Dlaczego? Ponieważ promieniowanie UV jest dla nas bardzo szkodliwe (przyspiesza starzenie się, niszczy wiązania kolagenowe i elastynowe, wysusza skórę, powoduje przebarwienia) i dociera do naszej skóry nie tylko latem. Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *